Standard wykonania 

1. Najczęściej zadawane pytania

dotyczące standardu wykonania oferowanych domów w Warszawie na Ursynowie (FAQ)

Ocieplenie domów
Czy posadzki domów są ocieplone ?
Tak, pod powierzchnią posadzek znajduje się warstwa styropianu o grubości 15-17 cm o współczynniku przewodnictwa cieplnego (lambda) 0,037.
Czy ściany zewnętrzne domów są ocieplone ?
Tak, pod tynkiem znajduje się warstwa styropianu o grubości 12 cm o współczynniku przewodnictwa cieplnego (lambda) 0,040
Czy dachy domów są ocieplone ?
Tak, dachy są ocieplone wełną mineralną o grubości 15 cm o współczynniku przewodnictwa cieplnego (lambda) 0,038. Pozostałe minimum 5,0 cm wełny mineralnej, poszycie (np.z płyt gipsowo-kartonowych) w zakresie Klienta.
Czy jest izolacja termiczna pomiędzy garażem a resztą domu ?
Tak, jest izolacja termiczna styropianem o grubości 5 cm.
Ogrzewanie domów
Czy domy w Warszawie będące przedmiotem niniejszej oferty są ogrzewane gazem ?
Tak, te domy są ogrzewane gazem.
Jaka jest marka pieców instalowanych w omawianych domach w Warszawie ?
Źródłem ciepła dla potrzeb c.o. zgodnie z projektem jest gazowy kocioł c.o. „Vitodens 100W” z zamkniętą komorą spalania o mocy Q=26kW firmy Viessman.- dwufunkcyjny, kondensacyjny z zasobnikiem ciepłej wody 150 litrów.
Czy istnieje możliwość zainstalowania paneli słonecznych ?
Tak, istnieje techniczna możliwość. Z uwagi na konieczność poprowadzenia dodatkowych instalacji najlepiej będzie, aby chęć instalacji paneli słonecznych zgłosić przed ociepleniem połaci dachowych i wykończeniem domu.
Czy piec centralnego ogrzewania jest przystosowany do współpracy z panelami słonecznymi ?
Na życzenie klienta można za dodatkową opłatą dostosować piec do współpracy z panelami słonecznymi. Z uwagi na konieczność poprowadzenia dodatkowych instalacji najlepiej będzie, aby chęć instalacji paneli słonecznych zgłosić przed ociepleniem połaci dachowych i wykończeniem domu.
Czy domy w Warszawie na Ursynowie na omawianym osiedlu są przystosowane do instalacji kominków?
Tak, jest zainstalowana instalacja dymowa - otwór dymowy o średnicy 200 mm oraz pobór powietrza z zewnątrz.
Czy piec centralnego ogrzewania jest przystosowany do współpracy z kominkami wyposażonymi w płaszcz wodny ?
Piec może, za dodatkową opłatą, zostać przystosowany do współpracy z kominkami wyposażonymi w płaszcz wodny. Z uwagi na konieczność poprowadzenia dodatkowych instalacji najlepiej będzie, aby chęć instalacji kominka z płaszczem wodnym  zgłosić przed rozprowadzeniem instalacji wewnętrznych.
Czy mogę samemu wybrać model pieca, który będzie zainstalowany w moim domu w Warszawie na Ursynowie Osiedlu Kuropatwy 6?
Tak, cały system grzewczy może zostać wykonany zgodnie z indywidualnym życzeniem nabywcy domu na uzgodnionych warunkach. Możliwość istnieje do momentu instalacji ogrzewania według dotychczasowego projektu.
Czy w standardzie wyposażenia domów jest ogrzewanie podłogowe ?
Tak, w pomieszczeniach na parterze.
Stolarka okienna i drzwiowa
Czy w domach montuje się drewniane okna ?
Tak, w domach są montowane okna drewniane firmy Sokólka o współczynniku przenikalności cieplnej od 1,4 do 1,6 w zależności od powierzchni okna.
Jakie bramy garażowe są montowane się w omawianych domach w Warszawie  ?
W domach montowane są bramy firmy Wiśniowski segmentowe, składane.
Czy brama garażowa jest otwierana z pilota ?
Bramy otwiera się ręcznie. Za dopłatą bramy mogą zostać uzupełnione o moduł otwierania pilotem.
Elewacje
Jaką elewację mają omawiane domy ?
Domy mają elewacje wykonane z tynku cienkowarstwowego pokrytego wyprawką mineralną. Większość domów, w zależności od projektu ma również na części elewacji okładziny z płytek klinkierowych
Rozwiązania dla całego osiedla
Jakie rodzaje domów wchodzą w skład osiedla ? Czy na osiedlu jest zabudowa składająca się z segmentów ?
Na osiedlu znajdują się budynki wolnostojące i bliźniaki, które w naszym przekonaniu są alternatywą dla segmentów zapewniając przy zbliżonej cenie lepsze warunki mieszkania.
Czy osiedle jest ogrodzone ?
Tak, ogrodzenie osiedla wykonano z paneli ogrodzeniowymi o wysokości ok. 1,8 m. Od frontu zastosowano gabiony (podwójne panele wypełnione wewnątrz kamieniami otoczakami).
Jaki rodzaj bramy wjazdowej jest zamontowany na osiedlu ?
Brama wjazdowa dwuskrzydłowa otwierana na pilota. Po obydwóch stronach bramy znajdują się wspomniane wyżej gabiony.
Czy będzie ochrona na terenie osiedla ?
Organizacja ochrony osiedla będzie rozwiązana według wyboru mieszkańców.
Gdzie będę mógł wyrzucić śmieci ?
Każdy z domów ma swój własny śmietnik wybudowany z cegły klinkierowej z własnymi drzwiami i z daszkiem dopasowany architektonicznie do architektury budynku.
Gdzie są umieszczone liczniki gazu i prądu ?
Liczniki gazu i prądu znajdują się na zewnątrz i są zlicowane ze ścianą śmietnika.
Wnętrze
Jaka jest wysokość pomieszczeń ?
Pomieszczenia na parterze budynku maja wysokość 2,8 m.
Pomieszczenia na pierwszym piętrze maja wysokość 2, 6 m.
Pomieszczenia na drugim piętrze mają wysokość od 2,5 do 3,2 m.
Czy można dokonać zmiany układu pomieszczeń w stosunku do istniejącego projektu ?
O ile nie naruszy to konstrukcji budynku, to możliwa jest zmiana układu pomieszczeń. Wskazane jest, aby chęć zmian zgłosić przed zamontowaniem instalacji wewnętrznych.

2. Pełen opis standardu wykonania domów
w Warszawie na Ursynowie na Osiedlu Kuropatwy 6.
Rozwiązania architektoniczne
Przedmiotem naszej INWESTYCJI jest budowa niewielkiego osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej i wolnostojącej, przy ul. Kuropatwy 6 na Ursynowie w Warszawie.
Teren inwestycji położony jest w otulinie Lasu Kabackiego, w odległości ok. 1000 m od ul. Puławskiej - zobacz dokładną lokalizację.

Projekt przewiduje zachowanie części drzew i przeprowadzenie jedynie wycinki koniecznej.

Zespół składa się z 26 sekcji zestawionych z 22 domów w zabudowie bliźniaczej oraz 4 domów wolnostojących. W sumie zaprojektowane 5 typów domów, w różnych układach. Zaprojektowano wjazd na teren osiedla od strony ulicy Kuropatwy. Droga wewnętrzna jest ciągiem pieszo-jezdnym, wyłożonym kostką betonową. Wody opadowe, zarówno z ciągów komunikacyjnych jak i zielonych terenów poszczególnych działek, zostaną ujęte w system drenarski i odprowadzone do kanalizacji deszczowej.

Dla każdego domu zaprojektowano osobną osłonę śmietnikową, której wielkość zapewnia możliwość wstawienia 3 pojemników, aby umożliwić segregację odpadów.


Wszystkie domy mają jednostanowiskowe
garaże.

Osiedle zostanie podłączone do sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i gazowej. Została również przewidziana infrastruktura okablowania niskoprądowego - telefoniczno-domofonowa.


Rozwiązania funkcjonalno - przestrzenne
Wszystkie domy zostały zaprojektowane jako niepodpiwniczone, 3-kondygnacyjne, z dachem dwuspadowym o spadku 20º, z wbudowanym garażem 1-stanowiskowym. Trzecia kondygnacja została zaprojektowana jako wycofana w stosunku do parteru i 1 piętra, co pozwoliło na stworzenie tarasów dostępnych z ostatniej kondygnacji. We wszystkich typach domów przyjęto podobny program funkcjonalny.

Na parterze domów zaprojektowano główne wejście przez wiatrołap, następnie hall połączony z garażem wewnętrznymi drzwiami. Z hallu dostępne są następujące pomieszczenia: pokój dzienny z kominkiem, kuchnia (z możliwością połączenia z pokojem dziennym), toaleta oraz schody prowadzące na wyższe kondygnacje. Z garażu zaprojektowano dojście do pomieszczenia technicznego, przeznaczonego głównie na kocioł gazowy. W typach domów D1 i D2 lokalizację kotła gazowego przewidziano na 2 kondygnacji.


Na 1 piętrze zaprojektowano jedną dużą sypialnię z oddzielną łazienką i garderobą oraz 2 lub 3 mniejsze sypialnie ze wspólną łazienką.

Na 2 piętrze, tzw. galerii zaprojektowano jednoprzestrzenne wnętrze o charakterze studia, z możliwością podziału według własnych oczekiwań, wykonania oddzielnej łazienki z dużą ilością okien/portfnetrów oraz z tarasami.


Rozwiązania konstrukcyjno - materiałowe
1. FUNDAMENTY I POSADZKI NA GRUNCIE 
Pod ścianami konstrukcyjnymi domów zaprojektowano żelbetowe ławy fundamentowe, stopy fundamentowe pod słupami, ściany fundamentowe zaprojektowano murowane z bloczków z betonu prasowanego. Posadzkę stanowi płyta betonowa zbrojona na podsypce piaskowej, w części domów kotwiona w ścianach, warstwa izolacji przeciwwilgociowej (1 x papa termozgrzewalna), warstwa ocieplenia styropianem, folia budowlana, jastrych cementowy.

2. ŚCIANY ZEWNĘTRZNE
Ceramika: pustak Porotherm na zaprawie cementowo-wapiennej, izolacja termiczna, tynk akrylowy cienkowarstwowy na styropianie zbrojonym siatką z włókna szklanego, w kolorach pastelowych. Kondygnacja - przewidziana struktura horyzontalna elewacji przez zastosowanie boniowania, wybrane elementy kondygnacji parteru i 1 piętra – wykończenie płytami elewacyjnymi drewnopodobnymi FUNDERMAX oraz w zależności od typu budynku płytkami klinkierowymi – kolorystyka wybrana przez projektanta na etapie realizacji.

3. ŚCIANY WEWNĘTRZNE
konstrukcyjne: cegła silikatowa SILKA na zaprawie cementowo-wapiennej 
działowe: cegła silikatowa SILKA pełna, na zaprawie cementowo-wapiennej

4. STROPY
strop nad parterem: gęstożebrowy Terriva Nova, 
strop nad 1 piętrem: żelbetowy monolityczny wylewany 

5. NADPROŻA I SCHODY WEWNĘTRZNE
nadproża: żelbetowe lub prefabrykowane typu L, 
schody: żelbetowe wylewane 

6. DACHY
dwuspadowe, więźba drewniana krokwiowo-kleszczowa, wiatroizolacja, pokrycie blachą powlekaną w arkuszach, systemową, na rąbek, od wewnątrz wzdłuż połaci dachowej wełna mineralna grubości 15 cm zakończona folią, pozostałe minimum 5,0 cm wełny mineralnej, poszycie (np.z płyt gipsowo-kartonowych) w zakresie Klienta.

7. STOLARKA ZEWNĘTRZNA
okna drewniane Sokółka, malowane lakierem transparentnym w kolorze jasnej sosny, szklone zestawem szklanym zespolonym niskoemisyjnym, okna połaciowe/wyjście na dach – typu FAKRO, w parterze szklenie P4 oraz okucia WK1 
drzwi zewnętrzne drewniane, antywyważeniowe, brama garażowa segmentowa, otwierana ręcznie, z ryglem antywłamaniowym 
podokienniki wewnętrzne – poza standardem

8. WYKOŃCZENIA ZEWNĘTRZNE
cokół: tynk mozaikowy akrylowy w kolorze ciemnym 

9. RYNNY, RURY SPUSTOWE I OBRÓBKI BLACHARSKIE
z blachy powlekanej lub z PVC, w kolorze szarym, jednolitym z pokryciem dachowym 

10. TYNKI WEWNĘTRZNE
tynki gipsowe III kl, bez malowania, w pomieszczeniach mokrych (łazienki, WC) i pomieszczeniu technicznym – tynk cementowo-wapienny zacierany na ostro, przygotowany do dalszego wykończenia przez Klienta, w garażu tynk gipsowy 

11. POSADZKI I PODŁOGI
w części mieszkalnej: szlichta cementowa 
w garażach: szlichta cementowa zatarta mechanicznie, przygotowana do wykończenia przez Klienta np. gresem lub żywicą

12. TARASY .
parter: zaprojektowana wylewka betonowa oddylatowana na gruncie, w zakresie Klienta lub za dopłatą; 
2 piętro: dach płaski: izolacja termiczna ze styroduru, izolacja przeciwwodna z papy systemowej (2 x), do wykończenia przez Klienta - np. deskami tarasowymi, przegroda w postaci murku do wysokości 60 cm

13. KOMINKI 
W każdym typie domu zaprojektowano miejsce na kominek w obrębie pokoju dziennego na parterze – wykonane podejście do pionu dymowego oraz kanał doprowadzający powietrze pod posadzką parteru 

Instalacje wewnętrzne
Budynki będą wyposażone w następujące i n s t a l a c j e: 
Instalacja c.o.: woda użytkowa i do grzejników w osłonie termicznej PE, ogrzewana w piecu gazowym, kondensacyjnym Vitodens 100-W, z podogrzewaczem pojemnościowym 150L prod. Viessmann oraz sterownikiem pomieszczeniowym zaproj. w salonie, ogrzewanie centralne,  wodne rozprowadzone rurami plastikowymi do grzejników podokiennych, panelowych typVK, w poziomie parteru ogrzewanie podłogowe wodne (część mieszkalna), w łazienkach grzejniki „suszarkowe”; maty elektryczne podłogowe w zakresie Klienta

Instalacje w o d n e: w rurach osłonowych w podłodze i ścianach, wykonane z PVC i ze stali, rozprowadzone pod „biały montaż” (bez „białego montażu”).

Instalacje k a n a l i z a c y j n e: wykonane z PVC, podprowadzone pod „biały montaż”

Instalacje e l e k t r y c z n e: tablice elektryczne z zastosowaniem wyłączników różnicowo-prądowych 
Ilość punktów zgodnie z projektem, w tym: 
oświetlenie: 1 wypust na pomieszczenie, gniazda: sypialnie 3 wypusty, pokoje dzienne 4 wypusty, w kuchni wypusty pod gniazda zmywarki, piekarnika, okapu, lodówki oraz 2 gniazda przeznaczenia ogólnego, wypust 3 fazowy do płyty elektryczne - bez osprzętu (oświetlenie, gniazda, wyłączniki) 
Zmiana lokalizacji punktów wg wskazań Klienta, jeżeli będzie możliwa do wykonania technicznie 

Instalacja o d g r o m o w a: 2 zwody na 1 dom


Instalacje g a z o w a: doprowadzenie do pieca c.o. Na życzenie możliwa rozbudowa instalacji do piekarnika kuchennego (za dopłatą)

R T V – 2 wypusty (bez osprzętu)

I n t e r n e t: doprowadzenie okablowania do budynku (bez osprzętu)
 

Instalacja d o m o f o n o w a: zainstalowany panel domofonowy w wiatrołapie, połączony z domofonem zainstalowanym w furtce wejściowej na teren osiedla - instalacja przygotowana pod wideofon – możliwość zmiany – w zakresie Klienta

Ogrodzenie zewnętrzne
Teren całego osiedla został ogrodzony koszami gabionowymi od strony ul. Kuropatwy oraz 
w pozostałej części ogrodzeniem metalowym typu „Legipol” o wysokości ok. 180 cm. Od 
strony działek sąsiadujących i uliczki wewnętrznej uwzględniając miejsce postojowe, teren 
nieruchomości zostanie odgrodzony ogrodzeniem metalowym o wysokości ok. 90 cm.